Przeskocz do treści
Projekt - "Edukacja klimatyczna" | Szkoła Saltando

Projekt – „Edukacja klimatyczna”

Saltando – pierwsza we Wrocławiu szkoła podstawowa z edukacją klimatyczną.

Wiedza o stanie klimatu oraz o wpływie człowieka na jego zmiany jest dla nas kluczem do bezpiecznej przyszłości młodego pokolenia. Dlatego postanowiliśmy stworzyć szkołę, w której wraz z uczniami, nauczycielami i ekspertami będziemy odkrywać świat takim, jakim współcześnie jest i jakim może się wkrótce stać.

Zdajemy sobie sprawę, że to od nas, dorosłych, zależy jaką rzeczywistość zastaną dzieci (i mamy tu wiele bardzo pilnych rzeczy do zrobienia), ale też wierzymy, że to właśnie postawa, nawyki i empatia nadchodzącej generacji zdoła wprowadzić cywilizację na kurs bardziej zrównoważonego rozwoju. Temu właśnie celowi służyć będą zajęcia, które w ramach edukacji klimatycznej zrealizujemy w szkole Saltando.

Zapraszamy na lekcje dla klimatu
Cykl lekcji o klimacie poprowadzi Krzysztof Pokorski – ekocentryk, manager CSR, ekspert od odnawialnych źródeł energii, bloger, wykładowca, a prywatnie tata dwójki synów. W trakcie praktycznych zajęć pojawią się zagadnienia dotyczące m.in: smogu, recyklingu, sortowania śmieci, zielonej energii, ekologicznego transportu, produkcji i niemarnowania żywności a także wolontariatu oraz społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Szanując zdanie naukowców z całego świata oraz biorąc odpowiedzialność za kształcenie młodego pokolenia nie możemy pominąć tak żywotnej kwestii, jaką jest ochrona klimatu. Zapraszamy więc do współtworzenia tej niebagatelnej misji, dzięki której i dzieci i dorośli otrzymają możliwość realnego wpływu na obraz bliskiej, jak i odległej przyszłości.